ساپرا تجارت فرداد

اخبار ما

 

 
ده دلیل محتمل که خودروی شما در هنگام شتاب گرفتن دچار تکان خوردن می‌شود
 

ده دلیل محتمل که خودروی شما در هنگام شتاب گرفتن دچار تکان خوردن می‌شود

یکشنبه، 04 اردیبهشت 1401 | Article Rating

اگر متوجه شدید که هنگام شتاب گیری ماشینتان تکان می‌خورد، این موضوع را نباید نادیده بگیرید. تکان خوردن خودرو اغلب نشانه آن است که اگر به این موضوع توجه نکنید، خودروی شما با مشکلات دیگری روبرو خواهد شد.

 1. انژکتورهای سوخت کثیف : انژکتورهای سوخت کثیف یکی از رایج ترین دلایلی است که موجب می‌شود شتاب دهنده باعث تکان خوردن خودرو شود. انژکتور کثیف زمانی که قصد دارید توقف کنید و همچنین زمانی که می‌خواهید با سرعت ثابت رانندگی کنید، منجر به از دست دادن توان خودرو در هنگام شتاب گرفتن شود. این نتیجه شکست احتراق موتور است.

 1. انسدادها:ممکن است انسدادی وجود داشته باشد که مانع از رسیدن سوخت مورد نیاز خودرو برای شتاب گیری شود. هوا با سوخت مخلوط می‌شود و اسپری ایجاد می‌کند که به موتور نیرو می دهد. اگر چیزی موجب قطعی این فرآیند شود، ممکن است خودرو برای شتاب گرفتن مشکل داشته باشد.

شمع‌های فرسوده

شمع‌های شما ممکن است فرسوده شده باشند و نتوانند سوخت پیستون را با سرعت کافی مشتعل کنند. این امر می‌تواند باعث شود که خودرو سریع شتاب نگیرد. خوشبختانه تعمیر و تعویض شمع‌ها گران نیست.

 1. فیلترهای هوای کثیف:فیلتر هوا نقش مهمی در دور نگه داشتن آلاینده‌ها از موتور دارد. با این حال، با گذشت زمان، این آلاینده‌ها می‌توانند جمع شوند و باعث شوند که خودرو به درستی شتاب نگیرد. می‌توانید به سادگی فیلترهای هوا را قبل از قرار دادن دوباره در جای خود بردارید و پاک کنید یا فیلترهای هوای جدید نصب کنید.

 2. سیلندرهای آسیب دیده:اگر سیلندرهای موتور آسیب ببیند، این امر بر توانایی موتور برای درست کار کردن تاثیر می‌گذارد و منجر به خاموش شدن موتور می‌شود. باید این موضوع را به مکانیک اطلاع دهید تا سیلندرها تعمیر یا تعویض شوند. در غیر این صورت به سرعت موتور خراب می‌شود.

 1. مبدل های کاتالیزوری مسدود شده:مبدل کاتالیزوری ممکن است دچار انسداد شده باشد. مخلوط هوا و سوخت که از مبدل کاتالیزوری عبور می‌کند می‌تواند بیش از حد غنی شود و این امر می‌تواند منجر به انسداد شود. هنگامی که راننده پدال گاز را فشار می‌دهد، این کار اغلب منجر به تکان خوردن خودرو می‌شود. ممکن است بتوانید آن را با یک پاک کننده مبدل کاتالیزوری خوب پاک کنید. در غیر این صورت، به کمک یک مکانیک نیاز خواهید داشت.

 2. خطوط بنزین آسیب دیده:بنزین از طریق خطوط بنزین در سراسر موتور شما جریان دارد. با این حال اگر مشکلی در خط بنزین وجود داشته باشد، این امر می‌تواند باعث از دست دادن فشار خودرو شما شود که می‌تواند باعث پرش خودرو به جلو شود. در موارد شدید، خرابی خط سوخت حتی ممکن است باعث آتش گرفتن موتور شما شود. خط سوخت را بررسی کنید تا مطمئن شوید هیچ سوراخی ندارد.

 3. کابل‌های آسیب دیده شتاب:کابل شتاب ممکن است آسیب دیده باشد. این کابل رابط بین کابل پدال گاز شما و صفحه دریچه بنزین موتور است. فشار دادن پدال گاز باعث می‌شود که کابل دریچه را باز کند و به ماشین شما اجازه می‌دهد تا شتاب بگیرد.

 4. کاربراتورهای معیوب:کاربراتور مسئول کنترل مقدار سوخت و هوا با هم پیش از ورود به موتور است. هنگامی که کاربراتور آسیب می‌بیند، این امر نه تنها باعث تکان خوردن خودرو در هنگام شتاب‌گیری می‌شود، بلکه به طور کلی منجر به عملکرد ضعیف خودرو می‌شود.

 5. رطوبت روی درپوش توزیع کننده:

  اگر بیرون هوا برفی باشد، ممکن است به دلیل تجمع رطوبت روی درپوش توزیع کننده، شتاب ناگهانی داشته باشید. این اتفاق معمولا در طول زمستان زمانی که خودرو خود را در بیرون پارک می‌کنید اتفاق می‌افتد. با پارک کردن خودرو خود در یک مکان گرمتر می‌توان از این امر جلوگیری کرد.

  هنگامی که خودرو شما آنطور که باید کار نمی‌کند، می‌بایست به یک مرکز خدمات خودرو مراجعه کنید که می‌تواند به موضوع رسیدگی کند تا مجبور نشوید خودرو خود را از جاده خارج کنید.

تصاویر
 • ده دلیل محتمل که خودروی شما در هنگام شتاب گرفتن دچار تکان خوردن می‌شود
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

Website

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

ساپرا تجارت فرداد
فعالیت در لوازم یدکی خودرو شغل خانوادگی ما محسوب میشود ما با تجربه بیش از 30 سال خدمت در تامین و فروش این محصولات سهم عمده ایی از بازار را به خود اختصاص داده ایم.
تجربه فعالیت در سطوح تک فروشی، گاراژ داری، بنکداری را داریم لذا با درک کامل از بازار و خواسته مشتریان و تعمیرکاران و فروشندگان اقدام به واردات قطعات خودرو کردیم.

ما را دنبال نمائید

ما را از طریق شبکه های اجتماعی زیر دنبال نمائید

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به شرکت ساپرا تجارت فرداد می باشد

دی ان ان