ساپرا تجارت فرداد

اخبار ما

 

 
اشتباهات رایج قبل و بعد تعمیر خودرو
 

اشتباهات رایج قبل و بعد تعمیر خودرو

شنبه، 03 اردیبهشت 1401 | Article Rating

تعمیر خودرو و مراقبت از آن نیازمند هزینه و زمان است و اگر اشتباهات رایج قبل و بعد تعمیر خودرو را بدانید می توانید به راحتی از این اشتباهات دوری کنید.

مراقبت از خودرو نیاز به زمان و هزینه دارد تا بتوانید جلوی آسیب و ضرر را بگیرید . عموماً بعضی از اشتباهات در مورد تعمیر ماشین وجود دارد که ممکن است شما را به دردسر بیندازد . در این قسمت از دانستنی های خودرو در لیستی از رایج ترین اشتباهات مربوط به تعمیر خودرو را به شما معرفی خواهیم کرد تا بعد از این مرتکب آنها نشوید.

نادیده گرفتن چکاپ منظم 

اینکه به یاد داشته باشید ماشین خود را به طور منظم چک کنید و ایرادات آن را شناسایی کنید ، قطعاً عاملی برای جلوگیری از هزینه های اضافه در آینده است . هر مرحله از بررسی مشکلات ماشین برای افزایش طول عمر آن اهمیت زیادی دارد . 

تعویض روغن حتی به صورت دستی هم اگر به طور منظم و حداقل یکبار در ماه انجام شود ، به شدت از مشکلات بعدی خودرو جلوگیری می کند و همچنین در هر بار تغییر فصل هم باید فشار دستگاه ها را بررسی کنید و یا به طور هفتگی آن ها را تنظیم کنید. 

بررسی نکردن لاستیک 

لاستیک ها و ترمز را بررسی کنید . با گذشت زمان لاستیک ها کم کم کم باد می شوند و باید به طور منظم آن ها را بررسی کنید تا مشکل و یا خرابی بزرگی به بار نیاورد . حداقل یک بار در ماه و قبل از هر سفری این کار را انجام دهید و در سریع ترین زمان ممکن آن ها را تعمیر کنید. 

فراموش کردن هشدارها

باید به هشدار هایی که برای چکاپ ماشین به شما اعلام می شود توجه کنید زیرا ممکن است در این اوقات نقص هایی رخ داده باشد که کاملاً هم جدی بوده و امنیت شما را به خطر بیندازد . پس هیچ گاه آنها را نادیده نگیرید. 

نادیده گرفتن چراغ هشدار 

از آنجایی که ماشین زبان صحبت کردن ندارد ، از چراغ های هشدار و پیام ها استفاده می کند تا بخواهد  وضعیت خود را به شما اعلام کند . این چراغ های هشدار برای سیستم بررسی باد لاستیک ، روغن سیستم ترمز، چراغ موتور و ... هستند که باید به ان ها توجه کنید. 

استفاده از روغن نامناسب 

اگر روغن موتور شما برای 5 الی 20 وات، 10 الی 30 وات، 0 الی 20 وات تنظیم شده باشد، احتمالاً بهترین انتخاب نیست . روغن های بیش از حد سنگین خطر آسیب دیدگی موتور را افزایش می دهد و مصرف بنزین را بالا می برد . روغن های بسیار سبک هم به اندازه مورد نیاز فشار لازم را تولید نمی کنند. 

نادیده گرفتن مشکلات رینگ حلقه ای 

معمولاً کارخانه داران زمان زیادی را صرف این می کنند که چگونه اجزای ماشین را به یکدیگر ارتباط دهند اما گاهی اوقات طوق ها یا همان رینگ های حلقه ای بیش از حد سفت می شوند و همین باعث نشتی ، شکنندگی ، بد شکل شدن اجزای ماشین و دیگر مشکلات می گردد. 

نادیده گرفتن موارد امنیتی 

زمانی که با ابزار و ماشین کار می کنید ، باید خیلی مراقب خودتان باشید. استفاده از عینک های امنیتی، عاملی برای جلوگیری از آسیب دیدگی چشم و پریدن اجزا داخل چشمتان می باشد . همچنین باید از گوش گیر استفاده کنید. دستکش نیز می تواند عاملی برای جلوگیری از ریختن مواد شیمیایی روی دست شما باشد. 

مراجعه به تعمیرگاه های نامعتبر 

طبیعی است که همه انسان ها دوست دارند پول خود را ذخیره کنند و تا حد ممکن آن را خرج نکنند اما اگر بخواهید بیش از حد به مکانیک های نامعتبر و حتی ارزان قیمت مراجعه کنید، نمی توانید کیفیت خوبی را از ماشین انتظار داشته باشید . پس چنانچه نمناک اشاره کرده است باید همیشه سعی کنید با کیفیت ترین قطعات را خریداری کنید و همیشه به افراد با تجربه مراجعه کنید و از خرج کردن در این مورد نترسید . 

چک نکردن ماشین بعد از تعمیر 

اصلا زمانی نمی برد که بعد از تعمیر ماشین بخواهید دوباره آن را چک کنید . پس حتما این کار را انجام دهید و مطمئن شوید مشکل ماشین برطرف شده است . زبانه ها و ترمز را حتماً بررسی نمایید و روغن ماشین را به طور منظم عوض کنید. 

اعتماد کردن کامل به گوگل 

شاید گوگل یک ابزار جستجویی باشد که بتواند مشکل ماشین را تشخیص دهید اما در همه موارد درست عمل نمی کند . پس قطعاً یک مکانیک متبحر بهتر از گوگل می تواند مشکل ماشین شما را شناسایی کرده و آن را تعمیر کند ؛ بدون این که مشکل دیگر ایجاد کند . 

خود تشخیصی 

تکنسین های تعمیر خودرو معمولاً برای این که فاکتورهای مختلف تعمیر خودرو را بشناسند ، زمان زیادی سپری می کنند و آموزش می بینند . پس قطعاً شما تجربه این افراد را ندارید و نمی توانید خودتان مشکل ماشین را تشخیص دهید . 

توضیح نخواستن 

این که بدانید چگونه باید با مشکلات ماشین کنار بیایید، بسیار مهم است . پس بعد از تعمیر ماشین حتماً در مورد علت مشکل آن سوال کنید تا دفعه بعد شاید بتوانید با یک رفتار بهتر با خودرو ، از مشکلات مشابه جلوگیری کنید . کاملا دقیق و شفاف عمل کنید و مشکلات خودرو را شناسایی کرده و بفهمید .

 

تصاویر
  • اشتباهات رایج قبل و بعد تعمیر خودرو
  • اشتباهات رایج قبل و بعد تعمیر خودرو
  • اشتباهات رایج قبل و بعد تعمیر خودرو
  • اشتباهات رایج قبل و بعد تعمیر خودرو
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

Website

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

ساپرا تجارت فرداد
فعالیت در لوازم یدکی خودرو شغل خانوادگی ما محسوب میشود ما با تجربه بیش از 30 سال خدمت در تامین و فروش این محصولات سهم عمده ایی از بازار را به خود اختصاص داده ایم.
تجربه فعالیت در سطوح تک فروشی، گاراژ داری، بنکداری را داریم لذا با درک کامل از بازار و خواسته مشتریان و تعمیرکاران و فروشندگان اقدام به واردات قطعات خودرو کردیم.

ما را دنبال نمائید

ما را از طریق شبکه های اجتماعی زیر دنبال نمائید

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به شرکت ساپرا تجارت فرداد می باشد

دی ان ان